logo Obsah košíku
0 Kč

Zpravodajství vinařství Mikulica

Náš nepravidelný občasník :)

 


Zobrazit online? Klikněte zde.
Po náročné sklizni máme všechny hrozny ve sklepě a vrhli jsme se do přípravy nového vína. Děkujeme všem za pomoc ve vinohradě.
Listopad a svátek svatého Martina je tradičně spojen s mladými víny i naše vinařství připravilo dva druhy - Muškát moravský a Svatovařinecké rosé, které vám ještě představíme.
 

! Pozor akce 5+1 zdarma !

Pokud si koupíte libovolnou kombinaci 5 ks mladých vín 2016 - Kombinace Muškátu moravského a Svatovařineckého rosé - za akčních 149 Kč, získáte 1 láhev Svatovařineckého rosé 2016 ZDARMA. Stačí nakoupit v našem E-shopu.
KOUPIT V E-SHOPU

Svátek svatého Martina

11.11 je svátek svatého Martina - římského vojáka, poustevníka a biskupa. Dle životopisů žil skromně. Do známosti se ale dostal díky tradicím spojeným s jeho svátkem. Ten byl jeden z nejoblíbenějších v roce a v tento den se konaly poutě na mnoha místech.

S vínem je svátek spojován díky Josefu II. V roce 1784 vydal tento panovník zákonné normy k uspořádání hospodářských poměrů v celém tehdejším Rakousku. U vína je podstatná ta část, která umožňovala všem pěstitelům prodávat své produkty bez zvláštní licence a to počínaje datem 11.11. Nešlo zdaleka jen o víno. Od tohoto data se však víno z loňské sklizně začalo označovat jako „staré“ a letošní víno jako „nové“. Tradice se držela až do první republiky.
 

Mladé víno Muškát moravský 2016 
- za akčních 149 Kč

Svěží víno s čitelnou vůní po muškátovém květu. V chuti se projevují typické znaky buketu z lisovaných hroznů.
KOUPIT V E-SHOPU

Mladé víno Svatovavřinecké rosé 2016 
- za akčních 149 Kč

Růžové víno s typickou lososovitou barvou. Ve vůni a chuti se projevují tóny malin a jahod.
KOUPIT V E-SHOPU
Sdílejte nás a komentujte na:
 
 
 

Copyright © 2019, Vína-sekty.cz, s.r.o.. Všechna práva vyhrazena. Powered by CloudSailor
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.